how to

Spojení s přírodou

24. ledna 2018 v 20:04 | A
Krásný den. Dnes jsem si pro vás připravila článek o tom - jak se spojit s přírodou. Spíš jak se k ní dostat blíž. My jsme s přírodou již propojení, stejně tak jako se vším ostatním. Skládáme se ze stejných atomů, vznikli jsme na stejném základě (o vzniku všeho na blogu ještě článek bude). Tím ''dostat se blíž'' mám na mysli to, že dnešní, ba i minulá generace nemá takový vztah k přírodě jako dřív a to hlavně od té doby, co na světě máme technologie. Jako by všichni na procházky a krásu přírody zapomněli. Jestliže se chcete dostat k józe a zbalancovat všechny své čakry, najít duševní klid, mír a zdraví, tak musíte začít tím, že najdetě cestu zpět k přírodě a začnete ji celým svým srdcem milovat.

Zaprvé bych řekla, že je potřeba zpomalit. Tím mám na mysli, když už jste v přírodě a chcete ji citít, tak byste se do ni měli vžít. V dimenzi přírodní je vše pomalejší. Přestaňte tolik přemýšlet, myšlenky jsou zbytečně moc rychlé. Tady jde o ten pocit, že jste. O pocit, že žijete. Prostě o to upřímné uvědomění. O mír, když vám příjde něco nádherné. Například západ nebo východ slunce, kochat se.


Zadruhé, což jste určitě očekávali, je potřeba chodit víc do přírody na procházky. Nejúčinnější je si sundat boty a procházet se bos po zemi. Říká se tomu ''grounding''. Můžete si vybrat nějaké svoje nejoblíběnější místo v přírodě a jít si tam sednout do tureckého sedu bos, zavřít oči, pomalu a klidně dýchat se zavřenýma očima a jen si představovat, jak máte červenou energii v hrudníku, která pulzuje, avšak zároveň vnímat i energii přírody, která taky pulzuje. Je třeba se soustředit na ten tep a sjednotit ho dohromady. Jako by vaše srdce bily všechny dohromady. I stromy mají srdce, rostliny. Dýchají, všechno má své vibrace, jsme energie. Je třeba si toto uvědomovat. Když ne procházky, tak aspoň cestou do školy nebo do práce si přírody všímat. Už jen když se ráno podíváte na nebe, na sluníčko, nebo když zaregistrujete po cestě stromy, květiny. Já jsem třeba milovník deště. Miluji, když prší. Vychutnám si to, přímo v tom stojím.

A třetí věc je moje nejoblíbenější a to je objímání stromů. Nejlepší je to na jaře, v té nejkrásnější vykvetlé přirodě. Při objetí stromu ucítíte jeho chvění, vitalitu a lásku. Je to velmi harmonické. Meditace před stromem je taktéž velmi záživná.

Lidé by měli milovat přírodu, všímat si ji a být s ní jedno.
Všichni jsme jedno.
 
 

Reklama
Obrazy: Harumi Hironaka, Polly Nor, Robin Eisenberg